Praca / Zlecenia
Praca / Zlecenia
Koszulki na zamówienie od babci dla wnuków
Koszulka dla prawnika
Koszulka dla programisty
Koszulka dla gracza, lub miłośnika arbuzów
Rewitalizacja kamienicy w Łodzi
Na zlecenie Pani konserwator Anny Kowalskiej-Juszczak, odtwarzałem pozostałości szablonów/wzorów w starej kamienicy w Łodzi na ulicy płk. Jana Kilińskiego 28. Na potrzeby rewitalizacji i renowacji kamienicy według wytycznych które zakładały zachowanie pierwotnych wzorów, odwzorowywałem ledwo widoczne - wydobyte czasem nawet spod kilku warstw farby - pierwotne wzory. Chociaż było to karkołomne zajęcie dla oczu, tak wielce satysfakcjonujące - ujrzeć te piękne wzory dzisiaj, a które przecież były utworzone wiek temu. Precyzyjnie oddawszy detal w wektorowym programie - możliwe było również wydrukowanie tegoż wzoru - na ploterze w drukarni - tak aby szablon wielokrotnego użytku mógł służyć do nałożenia takiego samego wzoru w kamienicy, jaki był stosowany wiek temu :)
Wektorowe odwzorowanie szablonu w InkSpace
Wektorowe odwzorowanie szablonu w InkSpace
Oryginalny wzór na ścianie w Łódzkiej kamienicy na ulicy Kilińskiego 28
Szablon wycięty laserowo, dla powielania wzoru
(wycięty w specjalistycznej pracownii poligraficznej)
Projekt rzeźby na konkurs w mieście Krobia
Pracując w "Otwarta Strefa Kultury" tu też "Inkubator Kultury - Pireus" w "Galeria Raczej" przy wsparciu podczas prowadzenia zajęć z rzeźby, poza regularnymi obowiązkami, zrobiłem projekt rzeźby w 3D na podstawie notatki szefa. Działałem w programie Blender, kolejno: najpierw tworząc formę według ścisłych założeń notatki, aż ostatecznie nakładając teksturę drewna jak i wszystkich wzorków-detali (tekstury na konkretne powierzchnie tworzyłem osobno). Na życzenie szefa, nałożyłem również warstwę wyróżniającego się koloru. Chociaż nie dowiedziałem się czy projekt wygrał, tak został zgłoszony przez fundację na konkurs rzeźby w mieście Krobia, obok domu kultury przed kinem "Szarlotka".
Projekt rzeźby w 3D
Projekt rzeźby w 3D
Projekt rzeźby w 3D
Wizualizacja rzeźby w przestrzeni w programie Blender
Projekt rzeźby w 3D
Malunek dla restauracji "Nóż & Widelec" w Koninie
Na otwarcie restauracji w Koninie, opracowałem w ścisłej współpracy ze zleceniodawczynią według jej zamysłu - projekt malunku/muralu, który został zarazem wizytówką tej eleganckiej restauracji. Było wprowadzonych wiele poprawek a każda uprzednio była konsultowana z zamawiającą, bo choć każda wersja miała swój urok, ostateczna jest też w dobrym guście szefowej kuchni :)
Wizualizacja projektu w programie Krita
Realizacja projektu
Malunek świetlicy w OSP w Koninie
Pytając o staż w KDK spotkałem moją starą nauczycielkę rzeźby Panią Katarzynę Mijakowską. Wspomniała że mają zadanie z młodzieżą w ramach zajęć pomalować świetlicę OSP w Koninie, chyba że ktoś zrobi to szybciej na 18 maja gdy to OSP będzie celebrowało swoją 150-rocznicę powstania w Koninie. Podjąłem się tej odpowiedzialności, i w pewien sposób byłem bardzo zmotywowany aby poniekąd odwdzięczyć się czymś pięknym mojej byłej nauczycielce, za wszystkie lata nauki rzeźby w Koninie w latach mojej młodości. Zatem, aby wykonać pracę jak najszybciej przed oficjalną okrągłą datą rocznicy OSP, postanowiłem zaangażować do pomocy mojego starego znajomego z liceum Mateusza Dryjera, który zresztą nie od dzisiaj siedzi w malunku. Założenia projektu już były ustalone przez rzecznika OSP, Pana Sebstiana Andrzejewskiego z Panią Katarzyną Mijakowską, a do nas należało wykonanie projektu według wcześniejszych wytycznych. Wziąłem pomiary pomieszczenia, zrobiłem rysunek wektorowy dla wyznaczenia granic malunku, a następnie przystąpiłem do wizualizacji projektu na podstawie wcześniejszych założeń. Ostatecznie Mateusz przejął inicjatywę stawiając na improwizację, czekam aż powiadomi mnie o oficjalnym otwarciu świetlicy na które jesteśmy zaproszeni.
Projekt muralu na konkurs w mieście Łódź
Był konkurs na mural na osiedlu "Zenit", trochę odbiegłem od tematyki "dobrobytu "i innych utopino-brzmiących haseł organizatorów, a chcąc bardziej nawiązać do nazwy osiedla samego w sobie, oraz chciałem zwrócić uwagę na nie tak znanego jak sobie na to zasługuje naukowca któremu Łódź była bliska sercu. Mianowicie: Ary Sternfeld żyjący w latach 1905-1980 roku, naukowiec Żydowskiego pochodzenia urodzony w Polsce, przyjaciel Łodzi. Nie jest tak znanym naukowcem w Polsce, będąc zarazem pionierem kosmonautyki, dzięki którego badaniom możliwe było wystrzelenie w kosmos pierwszego sztucznego satelity ziemi czyli Rosyjskiego satelity "Sputnik 1". Polecam poczytać o tym naukowcu na adekwatnych merytorycznych stronach, bo jest to osoba z nieocenionym wkładem w rozwoju kosmonautyki.
Pracy nie zgłosiłem ze względu na warunek wysłania szkiców czterech ścian, zaś ja zrealizowałem jeden, plus dwa wstępne założenia. Może to i lepiej, bo niepocieszony obecnym rezultatem - chciałbym poświęcić więcej czasu aby dopracować właściwy element pracy czyli portret Pana Ary, jak i przy tym wierniej oddać jego podobieństwo - gdybym również znalazł zdjęcia lepszej jakości.